اخبار اقتصادي

www.irna.ir

تحليل هاي اقتصادي

IMAGE
معرفی کتاب توسعه اقتصادی
سه شنبه, 25 آبان 1395
سایت اندیشه روشن کتاب توسعه اقتصادی را به شما معرفی می کند . کل کتاب را می توانید از لینک پایین صفحه بصورت رایگان دانلود کنید همه انسانها خواستار زندگی آرام وتؤام با رفاه مادی هستند، این مهم از طریق توسعه اقتصادی برای شهروندان کشورها میسر می گردد. پس همه کشورها، بگونه ای... ادامه مطلب...
IMAGE
تشکیل شوراهای استان و شهرستان برای رفع مشکل بیکاری
چهارشنبه, 31 شهریور 1395
1-  عمده ترین نقش شوراها و نهادهای مردمی در مناطق و محله ها  تولید کالای عمومی است. منظور از كالا و خدمات عمومي محصولاتي است كه  توليد آنها مانند هر كالايي مستلزم هزينه است اما مصرف آن‌ها بر خلاف  كالاهاي معمولي معطوف به تملك خصوصي آنها نيست. به عبارت دیگر مصرف... ادامه مطلب...
IMAGE
راهکارهای بانکی برای رونق اقتصادی
دوشنبه, 03 اسفند 1394
يكي از مهمترين نهادهاي تأثير گذار بر اقتصاد كشور بانكها مي باشد. عملكرد صحيح بانكها باعث رشد اقتصادي و رفاه اجتماعي مي شود و عملكرد نامناسب آن، تورم، ركود و فقر اجتماعي را به ارمغان مي آورد. با توجه به اهميت بانكها در اقتصاد، شناسايي وظيفه بانكها از اهميت خاصي برخوردار است.... ادامه مطلب...
IMAGE
راه کارهای افزایش اشتغال ، در برنامه جعفر حسن زاده
یکشنبه, 25 بهمن 1394
   قانونی که بتواند موجب افزایش اشتغال و یا کاهش بیکاری شود چیست؟ سوال اساسی این است که چه قانونی باعث افزایش اشتغال می شود؟ یکی از راههای افزایش اشتغال، افزایش سرمایه گذاری و دیگری آزاد سازی اقتصادی است. هر کارخانه ای که در داخل کشور راه اندازی شود به تبع نیاز به سرمایه... ادامه مطلب...
IMAGE
فساد زدايي از سيستم بانكي كشور
شنبه, 13 تیر 1394
    فساد زدايي از سيستم بانكي كشور نوشته احمد قرباني  مقدمه: يكي از مهمترين نهادهاي تأثير گذار بر اقتصاد كشور بانكها مي باشد. عملكرد صحيح بانكها باعث رشد اقتصادي و رفاه اجتماعي مي شود و عملكرد نامناسب آن، تورم، ركود و فقر اجتماعي را به ارمغان مي آورد. با توجه به اهميت... ادامه مطلب...
IMAGE
بودجه نويسي در اقتصاد مقاومتي
دوشنبه, 18 اسفند 1393
سايت انديشه روشن با توجه به اينكه بودجه سال 1394 در فضاي اقتصاد مقاومتي نيست مقاله زير را تقديم مي كند.  بودجه نويسي  در اقتصاد مقاومتي نوشته :  احمد قرباني    با تحريم بانك مركزي جمهوري اسلامي و ساير نهادهاي اقتصادي  ايران ، توسط كشورهاي غربي و سازمان ملل ، اجراي... ادامه مطلب...
IMAGE
انحرافات اساسی در سیاست‌گذاری پولی
شنبه, 27 دی 1393
سايت انديشه روشن : اجرای سیاست‌های انضباط مالی و ارزی در شرایط تحریم  و استفاده بيشتر از ظرفیت‌های بانک مرکزی  الزامي است   انضباط پولی و مالی به جای سیاست انقباضی یا انبساطی، انعطاف‌پذیری نرخ سود بانکی، مدیریت نوسانات ارزی، احیای تدریجی تک نرخی ارز و پیگیری سیاست... ادامه مطلب...
IMAGE
در آستانه دوره پایان نفت هستیم
یکشنبه, 14 دی 1393
سايت انديشه روشن در گفتگو با محسن رنانی: در آستانه دوره پایان نفت هستیم  دکتر محسن رنانی، استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان و نویسنده کتاب اقتصاد سیاسی مناقشه اتمی ایران است. ایده اصلی وی در نگارش کتاب بر این نظریه استوار است که کشورهای غربی برای بازسازی زیربنای اقتصادی خود و... ادامه مطلب...
IMAGE
لزوم بازنگري در قوانين بانكها
یکشنبه, 07 دی 1393
سایت انديشه روشن  بقلم احمد قربانی نوشته  است:یک اصل وجود دارد ، اگر بانکها به وظیفه خود عمل کنند، تورم از هم گسیخته وجود نخواهد داشت. و یا به عبارت دیگر اگر بانکها به وظیفه خود عمل کنند، می توانند ، واحدهای تولیدی را پشتیبانی کنند و نرخ تورم را کاهش دهند.ولی در جامعه... ادامه مطلب...

اقتصاد آنلاين

اقتصاد آنلاین - منشور خبری تحلیلی اقتصاد ایران

اقتصاد آنلاین ،اولین سایت خبری تحلیلی اقتصاد ایران است که به صورت لحظه به لحظه اقتصاد ایران و جهان را گزارش می کند
 • پلاتس به نقل از منابع بازرگانی آگاه خبر داد روند بهبود صادرات LPG ( گاز مایع ) ایران پس از کاهشی که از سپتامبر به دلیل تولید کمتر میدان گازی پارس جنوبی داشت، برای دومین ماه ادامه یافته و از ۳۷۳ هزار تن در دسامبر به ۳۷۴ هزار تن در ژانویه افزایش خواهد یافت.

 • حادثه تلخ برخورد نفتکش ایرانی با کشتی فله‌بر چینی که منجر به درگذشت تمام سرنشینان کشتی ایرانی شد، اتفاقی تلخ است که در طول تمام روزهای گذشته جامعه ایران با آن روبرو شده است؛ موضوعی که شاید نگاه به آن از طرفی دیگر واقعیتی بسیار دردناک‌تر را نشان دهد.

 • مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: بر اساس آمار میزان بارندگی در تهران ۳۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد منفی است. همین مساله وخیم بودن شرایط سدهای تهران را نشان می‌دهد.

 • شرکت‌های رویال داچ شل و BP با قراردادهای سالانه برای خرید نفت لیبی توافق کردند که گویای بهبود روند تولید و امنیت این کشور و جلب شدن غول‌های نفتی جهان است.

 • رئیس انجمن جنگلبانی ایران از در خطر انقراض قرار گرفتن گونه"راش" به عنوان یکی از مهمترین گونه های درخت جنگل های شمال ایران خبر داد و گفت: در اهمیت این گونه همین بس که بیش از ۳۰ درصد جنگل های شمال را گونه راش تشکیل می دهد که خطر انقراض آن را تهدید می کند.

 • اقتصاد آنلاین-سمانه فتح آبادی: قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد آنکارا در کشور ترکیه، در بهمن ماه به شرح جدول زیر است.

 • حدود پنج ماه از اعلام خبر آماده سازی بسته های پنج میلیارد دلاری توسط وزیر نفت با هدف افزایش تولید از میدان های نفتی می گذرد و طبق آخرین اخباری که از سوی مسئولان اعلام شده، برگزاری مناقصه بسته‌های سرمایه‌گذاری به تدریج آغاز خواهد شد.

 • اقتصاد آنلاین-مریم مرادی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده مسکن در منطقه پیروزی طی دی ماه 96 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

 • در بین محصولات پرشمار معدنی، فلز «روی» محصولی است که تقریبا همه آن به بازارهای صادراتی می‌رود و تقاضای داخلی برای این محصول معدنی محدود است. در این میان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدکننده روی در کشور اعلام کرده که میزان تولید افزاش می‌یابد.

 • مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: شامگاه چهارشنبه ۱۱بهمن ۹۶ماه کامل در شرایطی طلوع می کند که نه تنها یک ابر ماه خواهد بود بلکه ماه آبی و نیز یک ماه سرخ یا خونین نیز خواهد بود.

 • سخنگوی شرکت ملی نفتکش ضمن اعلام اینکه ربات ارزیاب برای تصویربرداری از سانچی فردا صبح به زیر آب منتقل می‌شود، از اتمام عملیات اخذ DNA از خانواده‌های مفقودین نفتکش برای هویت‌یابی سه پیکر پیدا شده خبر داد.

 • زمان توزیع سبد غذایی سال۹۶ در صورت تامین اعتبارات دو ماه پایانی سال اعلام شد.

 • مدیر روابط عمومی فرودگاه اهواز گفت: امروز هفت پرواز فرودگاه اهواز به دلیل گرد و غبار لغو شد.

 • معاون برنامه‌‌‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران تاکید کرد: لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در جلسه علنی روز یکشنبه توسط شهردار تهران به شورای اسلامی شهر تهران تقدیم می‌‌‌شود.

 • متوسط قیمت نفت ایران در سال ۲۰۱۷ با حدود ۱۲ دلار افزایش نسبت به سال قبل از آن به ۵۱ دلار و ۷۱ سنت رسید.

 • رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ۴کشته و ۴مجروح در تصادفات هولناک استان‌های کرمان و اصفهان خبر داد.

 • مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: هم اکنون غلظت گرد و غبار در اهواز بیش از ۶۶برابر حد مجاز رسیده است.

 • مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس ۱۶شهر این استان بر اثر گرد و غبار خبر داد.

 • برای رجیستر کردن گوشی های چند سیم کارت باید سیم کارت در هر شکاف (اسلات) گوشی قرار گیرد و برای اطمینان، آنتن‌دهی گوشی مشاهده شود در صورت فعال سازی ناصحیح تلفن همراه نمی‌تواند به‌صورت دائم از شبکه سرویس بگیرد.

 • در حالی که آخرین خبرهای هواشناسی حاکی از ورود سامانه بارشی از مناطق غربی و وزش باد شدید در نواحی جنوبی خبر می دهد ، نواحی شمالی کشور بخصوص استان اردبیل با ورود یک سامانه ناپایدار پدیده تندباد را تجربه می کند به طوری که سرعت باد از ساعات گذشته صبح امروز به بیش از ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

 • شبکه خبری ان.تی.وی ترکیه اعلام کرد که قبل از آغاز عملیات پیش بینی شده ارتش ترکیه در منطقه عفرین در شمال سوریه، عناصر نظامی روسیه از این منطقه شروع به عقب نشینی کردند.

Web Analytics